Aktualności

Krew dla dzieci-ofiar wypadków drogowych

Data publikacji 17.07.2017

Chęć pomocy drugiemu człowiekowi - to cel kolejnej już zbiórki krwi dla dzieci ofiar wypadków drogowych. Jak co roku, spotykamy się na Placu Wolności, by zebrać jak najwięcej tego najcenniejszego daru. Będzie wiele atrakcji dla mieszkańców regionu. Wszystkich lubiących niespodzianki serdecznie zapraszamy 18 lipca przed pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Startujemy o godzinie 11.00.

Krew to jeden z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Opolscy policjanci po raz kolejny zapraszają na jej zbiórkę. Tym razem dla dzieci - ofiar wypadków drogowych. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Wydział Prezydialny i Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Akcja odbędzie się 18 lipca 2017 roku na ulicy Krakowskiej, przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w godzinach 11.00 - 17.00.

W pobliżu autokaru krwiodawstwa opolscy policjanci promować będą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przy użyciu fantoma uczyć będą mieszkańców Opola zasad udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Każdy będzie mógł odbić swoje linie papilarne, a pracownicy laboratorium określą ich cechy charakterystyczne.

Jak co roku jesteśmy również współorganizatorami imprezy na skalę ogólnoeuropejską. A mowa tu o 13 edycji Master Trucka, która odbędzie się 21-23 lipca 2017 roku na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi. Osoby, które wezmą udział w naszej zbiórce krwi, mogą liczyć na jedno z trzydziestu darmowych zaproszeń na to wydarzenie.

Powrót na górę strony