Aktualności

Zatrzymani za podpalenie słomy

Data publikacji 06.09.2022

Nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić nastolatkom, podejrzanym o podpalenie słomy w jednej spod namysłowskich wsi. Zatrzymani to 17 i 18-latek z gminy Namysłów. Szybko rozprzestrzeniający się ogień spowodował straty na ponad 20 000 złotych.

Do podpalenia słomy składowanej na polu w pobliżu miejscowości Jastrzębie, doszło w godzinach wieczornych, 31 sierpnia. Jeszcze tego samego dnia, namysłowscy kryminalni, w wyniku pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Namysłów w wieku 17 i 18 lat. W chwili zatrzymania byli pod działaniem alkoholu.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut umyślnego zniszczenia mienia, w postaci spalenia stery z balotami słomy w ilości około 300 sztuk. Poszkodowany wstępnie oszacował straty na ponad 20 000 złotych. Należy zaznaczyć, że dzięki szybkiej reakcji służb i podjętej akcji gaśniczej przez 8 zastępów straży pożarnej, udało się uratować pozostałe baloty, warte ponad 80 000 złotych.

Podejrzani przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Za przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy grozi im nawet do 5 lat więzienia.

  • płonąca słoma
  • zatrzymany za podpalenie słomy
  • płonąca słoma
Powrót na górę strony