Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs na najpopularniejszego dzielnicowego rozstrzygnięty

Data publikacji 10.07.2017

Zaangażowanie, zrozumienie innych czy pomocna dłoń. To jedne z cech dobrego dzielnicowego. Mł. asp. Łukasz Pietluch z Komisariatu Policji w Głuchołazach właśnie został wybrany najpopularniejszym z nich. Otrzymał ponad 1 000 głosów. W konkursie brało udział 250 dzielnicowych z całej Opolszczyzny.

Plebiscyt zorganizowany został przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, a patronat medialny objęła „Nowa Trybuna Opolska”. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy – powiatowy, zakończył się 23 czerwca. Z każdego powiatu 3 najlepszych dzielnicowych awansowało do finału wojewódzkiego.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Łukasz Pietluch z Komisariatu Policji w Głuchołazach. Policjantem jest od 13 lat, dzielnicowym został 5 lat temu. Jak sam podkreśla, służba ta w pełni umożliwia mu realizację własnych ambicji i umiejętności. W swoim rejonie jest prawdziwym gospodarzem. Ceni sobie kontakt z ludźmi i możliwość rozwiązywania problemów u ich źródła. Poza służbą gra w lokalnej drużynie piłkarskiej. I – co nie dziwi – jest jej kapitanem.

Drugie miejsce zajął sierż. szt. Marcin Dobrzański z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Dzielnicowy służy w policji od 8 lat. Trzeci był st. asp. Zbigniew Chałat z Posterunku Policji w Leśnicy. Policjant, ratownik wodny oraz instruktor pływania w jednym. 9 lipca obchodził swój jubileusz – 10 lat w służbie dzielnicowego!

Finał konkursu cieszył się dużą popularnością. Mieszkańcy Opolszczyzny na „swoich” dzielnicowych oddali łącznie ponad 10 000 głosów. Zwycięzcom i wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie się 19 lipca podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Krapkowicach.

Powrót na górę strony