Aktualności

Pijany spowodował kolizję z dwoma pojazdami

Data publikacji 02.09.2022

Odpowiednia reakcja świadka zdarzenia być może nie doprowadziła do poważniejszych strat lub nawet tragedii. Kobieta słysząc uderzenie na os. 1000-lecia w Krapkowicach wybiegła z mieszkania i uniemożliwiła dalszą jazdę mężczyźnie. Jak się okazało 26-letni kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo wyjeżdżając z osiedla uszkodził dwa inne pojazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

1 września, chwilę po godzinie 21:00, krapkowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu na os. 1000-lecia. Z relacji świadka wynikało, że mężczyzna chcąc wyjechać z osiedla uderzył w dwa zaparkowane pojazdy. Kobieta, która usłyszała huk wybiegła z mieszkania i uniemożliwiła dalszą jazdę 26-latkowi. Dzięki jej postawie być może nie doszło do większych strat.

Policjanci przybyli na miejsce potwierdzili relację świadka. Przebadali kierującego volkswagenem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania to ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, natomiast o dalszych losach mężczyzny zadecyduje sąd.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone grzywną, karą  ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Piłeś? Nie jedź!

Powrót na górę strony