Aktualności

Olescy policjanci spotkali się z niepełnosprawnymi - rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.08.2022

W Pawłowicach odbył się już po raz jedenasty „Plener artystyczno-sportowy” organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Słonecznik” w Sowczycach. 50 uczestników z Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Zakładu Aktywności Zawodowej z województw opolskiego i śląskiego uczestniczyło w zajęciach aktywizacyjno - integracyjnych. Jak co roku policjanci z Olesna rozmawiali z uczestnikami pleneru o bezpieczeństwie.

Policjanci rozmawiali  o różnych zagrożeniach na jakie mogą być narażeni piesi i rowerzyści  w ruchu drogowym, czy też o zagrożeniach związanych z oszustwami dokonywanymi np. przy pomocy telefonu i internetu. Odpowiadali także na rozmaite pytania zadawane przez słuchaczy. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozów i wyposażenia jakiego policjanci używają w służbie.

W drugim dniu pleneru tradycyjnie uczestnicy i zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych - rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Oleśnie. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się remisem 2:2, choć wynik nie był tu najważniejszy. Liczyła się przede wszystkim integracja, zabawa i rywalizacja w duchu fair play.

 • Policjant prowadzi pogadankę. Na podłodze leżą rozłożone plansze ze znakami drogowym. Dookoła siedzą słuchacze w żółtych koszulkach z krótkim rękawem. Policjant stoi za mężczyzną, który ma założone tak zwane alkogogle. Mężczyzna patrzy w dół. Przed nim prosta linia wytyczona z taśmy z napisem POLICJA.
 • Na pierwszym planie policjant trzymający w rękach planszę ze znakami drogowymi. Za nim po prawej stronie siedzące osoby w żółtych koszulkach. Po lewej stronie stoi policjantka .
 • Pod drewnianą wiatą stoi policjant. Przed nim stoi kobieta, która ma założone na twarzy tak zwane alkogogle. Kobieta ma rozłożone ramiona. Patrzy w dół. Stoi na wytyczonej prostej linii z taśmy z napisem POLICJA. Za nimi siedzą na ławeczkach słuchacze.
 • Pod wiatą obok siebie stoją policjantka i policjant. Policjantka prezentuje laserowy miernik prędkości. Wokół na ławeczkach siedzą widzowie.
 • Policjant trzyma w rękach latarkę i oświetla kamizelkę odblaskową , która ma założoną na siebie stojąca kilka metrów dalej policjantka. Po prawej stronie na ławeczkach siedzą widzowie.
 • Radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi, otwarte przednie praw i lewe drzwi. W środku za kierownicą mężczyzna. Obok radiowozu uczestnicy spotkania z żółtych koszulkach z krótkim rękawem.
 • Radiowóz z otwartymi drzwiami po prawej stronie. W środku za kierownicą mężczyzna. Obok radiowozu ni za nim grupka ludzi. Wśród nich policjant w stopniu podkomisarza.
 • Na pierwszym planie lewy bok radiowozu. Przez otwarte drzwi widać siedzących we wnętrzu mężczyzn. Kobieta fotografuje siedzących w środku telefonem komórkowym. W tle drugi radiowóz i grupa ludzi stojących wokół niego.
 • Zdjęcie grupowe uczestników spotkania. Po prawej i lewej stronie przodem stoją radiowozy.
 • Hala sportowa. Zawodnik w żółtej koszulce ustawia piłkę na linii bocznej boiska. Przed nim trzech innych zawodników i sędzia. W tle bramka i stojący przy niem bramkarz.
 • Hala sportowa. Zawodnicy walczą o piłkę. W tle bramka.
 • Zdjęcie grupowe uczestników meczu na tle bramki.
Powrót na górę strony