Aktualności

Podejrzany o znęcanie się nad kotem - zatrzymany

Data publikacji 24.08.2022

Policjanci z Brzegu zatrzymali 48-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. Miał go nieść w reklamówce i kilkukrotnie uderzyć. Następnie wyrzucił go w krzaki. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 5 lat więzienia.

23 sierpnia, brzescy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. Tego dnia, w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające mężczyznę, który w torbie niósł kota. Na nagraniu widać jak w pewnym momencie mężczyzna kilkukrotnie uderza w reklamówkę. Następnie wyrzuca ją nad brzegiem rzeki. Na szczęście zwierzę zostało zauważone przez świadka, który poinformował o wszystkim policjantów. Ranny kot trafił pod opiekę weterynarza i obecnie wraca do zdrowia.

Sprawcą okazał się 48-letni mieszkaniec Brzegu. Mężczyzna widząc nagranie w internecie, sam zgłosił się na Policję. Swoje postępowanie tłumaczył złym stanem zdrowia zwierzęcia oraz brakiem środków finansowych na jego utrzymanie.

48-latek usłyszał już zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Za taki czyn grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  • Kot na stole u weterynarza
  • Zdjęcie przedstawiające kota
  • Zaczerwienione oko kota
Powrót na górę strony