Aktualności

Tragiczny wypadek na autostradzie A4

Data publikacji 23.08.2022

Dzisiaj, w godzinach porannych na 281 km autostrady A4 w kierunku Katowic doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że czołowo zderzyły się dwa pojazdy ciężarowe. Na miejscu już od kilku godzin pracują funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. W chwili obecnej droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Apelujemy o rozwagę na trasach objazdowych i stosowanie się do znaków drogowych.

Dzisiaj, kilka minut przed godziną 4;00 na 281 km autostrady A4 w kierunku Katowic doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że doszło do czołowego zderzenia się dwóch pojazdów ciężarowych. W wyniku uderzenia oba pojazdy zapaliły się. Niestety, na miejscu wypadku śmierć poniósł 44-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Drugi z kierowców, 45-letni mężczyzna z uwagi na poniesione obrażenia został przetransportowany do szpitala na Śląsku.

Na miejscu już od kilku godzin pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia. W chwili obecnej droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. W celu uniknięcia zatoru drogowego prosimy wszystkich podróżujących jadących w kierunku Wrocławia o kierowanie się na Węzeł Łany, a tych którzy jadą w kierunku Katowic o zjeżdżanie na Węzeł Kędzierzyn-Koźle.

Apelujemy o rozwagę na trasach objazdowych i stosowanie się do znaków drogowych.

  • Zdjęcie przedstawia spalony w wyniku zdarzenia drogowego pojazd ciężarowy.
  • Zdjęcie przedstawia spalony w wyniku zdrarzenia pojazd ciężarowy.
  • Zdjęcie przedstawia pojazd ciężarowy, który brał udział w zdarzeniu drogowym z powysypywana na jezdni zawartością naczepy.
Powrót na górę strony