Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych...

Data publikacji 29.06.2017

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...” – objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka policjanci z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyli w projekcie realizowanym przez ING Bank Śląski pn.: „Moje miejsce – bądź bezpieczny”. Tam poprzez konkursy i zabawę dzieci mogły nabyć nową wiedzę. A wszystko po to, abyśmy w nowym roku szkolnym ponownie spotkali się cali i zdrowi.

W celu propagowania właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków oraz utonięć funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wraz ze strażakami i ratownikami medycznymi wzięli udział w zorganizowanych przez Fundację ING Dzieciom edukacyjnych podchodach. Projekt wolontariacki pn.: ”Moje miejsce – bądź bezpieczny” został przeznaczony dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Brzdąc”.

Podczas biegu terenowego dzieci musiały dotrzeć do czterech punktów edukacyjnych, gdzie czekali na nie przedstawiciele policji, straży, pogotowia oraz ratownik WOPR-u. W punktach tych przeprowadzane były konkursy, po zaliczeniu których dzieci zdobywały mapę wskazującą dalszą część trasy. Dodatkowo w każdym punkcie przez obecnych na miejscu przedstawicieli służb oraz pracowników - wolontariuszy ING przeprowadzane były pogadanki i pokazy dotyczące tematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W wyznaczonych punktach policjanci przestrzegali dzieci przed zagrożeniami na jakie narażone są w okresie wakacyjnym. Informowali także o zagrożeniach oraz udzielali wskazówek i porad związanych z bezpiecznym zachowaniem nad wodą.

  • zdjęcie z akcji #1
  • zdjęcie z akcji #2
  • zdjęcie z akcji #3
  • zdjęcie z akcji #4
  • zdjęcie z akcji #5
  • zdjęcie z akcji #6
Powrót na górę strony