Aktualności

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i miej wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy

Data publikacji 19.08.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zadebiutowała pod koniec 2016 roku. Dziś jest popularnym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczy o tym blisko 3200 zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które internauci mogą wykorzystać do określania problemów związanych z sytuacjami drogowymi i porządkowymi. Dzięki informacjom od mieszkańców można w jeszcze efektywniejszy sposób zarządzać patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już większość mieszkańców naszego regionu. Świadczyć może o tym liczba zgłoszeń. Od początku istnienia mapy, tych zgłoszeń jest już prawie 3200. W samym 2022 roku na terenie powiatu prudnickiego odnotowaliśmy ich już ponad 340.

Są jednak tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła. Dlatego przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa.

W aplikacji możemy wybrać spośród 24 kategorii zagrożeń, które naszym zdaniem występują w okolicy w której mieszkamy czy przebywamy. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa należy skorzystać wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z dodania opisu czy dodatkowych informacji, dzięki którym policjanci szybciej i skuteczniej rozwiążą dany problem czy wyeliminują niebezpieczną sytuację.

Jak do tej pory zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości – 1172, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – 570, nieprawidłowego parkowania – 558,   czy niewłaściwej infrastruktury drogowej - 159 zgłoszeń. Policjanci, którzy na miejscu weryfikowali te zagrożenia, potwierdzili ponad 52% z nich.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego w takim przypadku należy dzwonić na numer alarmowy.

Powrót na górę strony