Aktualności

Opolscy policjanci monitorują sytuację na Odrze

Data publikacji 13.08.2022

Policjanci z Opolszczyzny współpracują z innymi służbami w związku z zagrożeniem na Odrze. To między innymi patrole wzdłuż rzeki, także z wykorzystaniem dronów. Jak wynika z komunikatu Wód Polskich "na opolskim i dolnośląskim odcinku Odry, które są w administracji Wód Polskich Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu sytuacja jest stabilna i unormowana. Nie ma ognisk śniętych ryb ani żadnych innych objawów skażenia rzeki." Niemniej jednak, gdy widzimy coś niepokojącego lub zauważymy miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwońmy na numer alarmowy 112.

Sytuacja na Odrze w związku z pojawieniem się zagrożenia może budzić niepokój. Opolscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo wszystkich wypoczywających nad Odrą patrolują jej teren. Przyglądamy się także z powietrza, wykorzystując do tego policyjnego drona. To również działania z innymi służbami.

Apelujemy, aby osoby chcące wypoczywać nad rzeką, śledziły na bieżąco komunikaty Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska - sytuacja na Odrze, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - sytuacja na terenie Opolszczyzny oraz Wód Polskich - komunikat odnośnie śniętych ryb na Odrze.

Przypominamy także o nagrodzie Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka, który wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł (jeden milion złotych) za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców. Także gdy widzimy coś niepokojącego lub zauważymy miejsce z większą ilością śniętych ryb, dzwońmy na numer alarmowy 112.

  • policyjna łódź na Odrze
  • policyjny drona na polu
  • stanica wodna przy niej kilka łodzi na pierwszym planie rzeka
Powrót na górę strony