Aktualności

Sprawdzamy miejsca wypoczynku nad wodą

Data publikacji 09.08.2022

W ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o ich bezpieczeństwie. Zależy nam na tym, aby wakacje były radosne i szczęśliwe, a przede wszystkim bez niebezpiecznych zdarzeń. To również czas, kiedy sprawdzamy w naszym powiecie miejsca wypoczynku nad wodą. Przestrzegamy przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i podnosimy świadomość wypoczywających osób tam, gdzie o ich bezpieczeństwo dba ratownik.

Wakacje to czas wypoczynku, radości i niezapomnianych przygód. Aby były bezpieczne spotykamy się z dziećmi i młodzieżą i rozmawiamy o tym, jak je spędzić, by we wrześniu szczęśliwie wrócić do szkoły. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” kontrolujemy również miejsca wypoczynku. Sprawdzamy niestrzeżone kąpieliska i przestrzegamy przed niebezpieczeństwem jakie się wiąże z korzystaniem z takich miejsc. Namawiamy do korzystania z tych strzeżonych, gdzie o bezpieczeństwo wypoczywających dbają ratownicy.

Nasze działania polegają także na zwiększaniu świadomości osób wypoczywających na strzeżonych kąpieliskach. Podkreślamy jak ważny jest rozsądek i zachowanie trzeźwego umysłu. Dbajmy o nasze pociechy i nie pozostawiajmy ich bez opieki. W wodzie zanurzajmy się dopiero wtedy, kiedy oswoiliśmy się z jej temperaturą i nigdy nie skaczmy "na główkę". Brawura i chwila adrenaliny może kosztować nas zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy również o tym, aby reagować kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznych zachowań nad wodą. Jeśli ktoś się topi natychmiast pomóżmy. Poinformujmy o tym również służby ratunkowe. Natomiast w przypadku kiedy zauważamy niebezpieczne miejsca nad wodą i dzikie kąpieliska, gdzie mimo zakazu osoby wchodzą do wody, możemy zareagować za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod wskazanym linkiem - KMZB.​​​​​

 

  • radiowóz, w oddali plaża i jezioro
  • umundurowana policjantka obserwuje plażę
Powrót na górę strony