Aktualności

Wakacyjne spotkania z najmłodszymi

Data publikacji 03.08.2022

Bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku jest dla nas zawsze priorytetem. Wykorzystujemy więc każdą okazję, aby porozmawiać o tym z dziećmi, spotykając się z nimi na półkoloniach, festynach oraz w placówkach, które pomimo wakacji pracują pełną parą. To dla nas bardzo ważne, aby najmłodsi znali podstawowe zasady bezpieczeństwa, bo dobra zabawa zawsze musi iść z nimi w parze.

Podczas spotkań rozmawiamy o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, jak korzystać z przejść dla pieszych i dlaczego powinniśmy korzystać z odblasków. Przypominamy o bezpieczeństwie podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak zachować się w sytuacji różnych zagrożeń oraz kiedy i jak wzywać służby ratownicze dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Przypominamy o zasadach jakie wszyscy bez względu na wiek muszą przestrzegać podczas wypoczynku nad wodą. Rozdajemy dzieciom także odblaskowe opaski oraz inne materiały promujące akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wszystko po to, by dzieci od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo.

Nieodłącznym punktem każdego spotkania, a zarazem cieszący się ogromnym zainteresowaniem milusińskich jest prezentacja wyposażenia jakiego mundurowi używają w służbie oraz radiowozów i motocykli. Fajnie jest usiąść za ich kierownicą, założyć policyjną czapkę, włączyć sygnały dźwiękowe i świetlne i...choć przez chwilę być policjantem.

 • Policjant stoi przy radiowozie. Otwarte drzwi. Przed nim stoi grupa kilkunastu dzieci, słuchają wykładu.
 • Policyjny motocykl. Przy nim stoi policjant ruchu drogowego w czapce i zielonej odblaskowej kamizelce. Na motocyklu siedzi mały chłopiec, a obok stoi troje innych dzieci.
 • Wnętrze radiowozu. Przez uchyloną boczną szybę widać małego chłopca w policyjnej czapce siedzącego za kierownicą. Obok niego siedzi policjant w żółtej kamizelce odblaskowej. Obok radiowozu stoi mała dziewczynka w niebieskiej czapeczce z daszkiem na głowie.
 • Troje dzieci. Dziewczynka trzyma w rękach dmuchaną piłkę z napisem PZU oraz logiem Policji.
 • Policyjny motocykl, radiowóz. Obok nich stoi dwóch policjantów w czapkach na głowie i żółtych kamizelkach odblaskowych. Przed nimi po lewej stronie stoi grupka małych dzieci.
 • Na pierwszym planie dzieci i opiekunki siedzące na krzesełeczkach. Przed nimi radiowóz stojący przodem a obok niego po lewej stronie policjant ruchu drogowego.
 • Małe dzieci siedzą w szeregu w fotelikach. Jedno dziecko stoi przed policjantem, który zakłada mu na głowę policyjną czapkę.
 • Mała dziewczynka przekazuję drugiej dziewczynce policyjna odznakę. Obok nich siedzi chłopiec w kapelusiku na głowie.
 • Policjanci stoją przed grypą dzieci, które siedzą na krzesełeczkach i kocykach. Za nimi elewacja budynku z kolorowymi namalowanymi chmurkami, drzewkiem, pieskiem i zajączkiem z marchewką.
 • Mała dziewczynka w żółtej kamizelce odblaskowej z napisem POLICJA stoi przy otwartych drzwiach radiowozu. Obok niej policjant, który trzyma w rękach pilot od włączania świateł i sygnałów uprzywilejowania. Dziewczynka naciska klawisze na pilocie.
 • Policjantka kuca przy stoliku na którym leżą książeczki profilaktyczne. Prze nią troje dzieci. Policjantka wręcza im książeczki.
 • Policjant ubrany w kamizelkę taktyczną pomaga zapiąć hełm ochronny stojącemu przed nim małemu chłopcu. Chłopiec ma założoną kamizelkę kuloodporną z napisem na piersi POLICJA, a w prawej ręce trzyma pałkę wielofunkcyjną typu TONFA.
Powrót na górę strony