Aktualności

Wpadł przez zgłoszenie na KMZB

Data publikacji 27.07.2022

Dzielnicowy z Namysłowa podczas patrolu sprawdził miejsce wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie dotyczyło gromadzenia się młodzieży i palenia ogniska zbyt blisko lasu. Na miejscu okazało się, że 32-latek posiadał przy sobie narkotyki. Został on zatrzymany. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa namysłowscy policjanci sprawdzili już ponad 2200 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Dzielnicowy otrzymał zgłoszenie z KMZB dotyczące młodzieży palącej ognisko zbyt blisko lasu. Podczas służby w godzinach wieczornych poszedł we wskazane miejsce, gdzie napotkał grupę młodzieży i potwierdził informacje od  mieszkańców. Kilku młodych ludzi szykowało się do rozpalenia ogniska i spędzenia wakacyjnego wieczoru na łonie natury.

Dzielnicowy oprócz poinformowania młodych ludzi o bezwzględnym zakazie palenia ognisk w bliskim sąsiedztwie lasu, u jednego z legitymowanych mężczyzn ujawnił kilka porcji amfetaminy i marihuany. 32-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania zabronionych substancji. Za takie przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Od czasu wizyty dzielnicowego, we wskazanym miejscu nie gromadzą się już ludzie i nie ma obawy zaprószenia ognia w tym rejonie. Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wystarczy kliknąć ►KMZB

  • Ręce mężczyzny skute kajdankami i trzymane z tyłu.
  • Mężczyzna w kamizelce odblaskowej trzyma pod pachę drugiego mężczyznę zakutego w kajdanki.
Powrót na górę strony