Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci ich bezpieczeństwo – w szkole, na drodze, nad wodą

Data publikacji 08.06.2017

Ponad 300 uczniów z namysłowskiego „mechanika” wzięło udział w spotkaniu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Cykl wykładów przeprowadzili policjanci z miejscowej komendy. Wszystko po to, by lato wiązało się tylko z miłymi wspomnieniami.

Przez cały dzień st. asp. Katarzyna Ulbrych – jako policjantka odpowiedzialna za profilaktykę dzieci i młodzieży, oraz sierż. sztab. Paweł Chmielewski – przedstawiciel namysłowskiej drogówki, prowadzili cykl wykładów dla młodzież szkolnej z Zespołu Szkół Mechanicznych. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych przez policję akcji w całym kraju: „ Kręci mnie bezpieczeństwo” i „ Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

Policjanci wskazali na zagrożenia w ruchu drogowym, występujące zwłaszcza wśród młodzieży korzystającej z dróg jako piesi, rowerzyści, kierowcy motorowerami i kładami. Ponieważ za niespełna tydzień rozpoczynają się koncerty z okazji „Dni Namysłowa”, mundurowi zwrócili uwagę na prawidłowe korzystanie z chodników i ścieżek dla rowerów w rejonie błoni namysłowskich. Przypomnieli podstawowe zasady i przepisy oraz wykroczenia w ruchu drogowym i pieszym, a także konsekwencje prawne z tym związane.

Policjanci mówili też o zasadach obowiązujących podczas wypoczynku nad wodą. Temat w Namysłowie jest szczególnie ważny, gdyż 3 kilometry od miasta znajduje się bardzo popularny wśród młodzieży zbiornik wodny – Zalew Michalicki . Funkcjonariusze promowali odpowiedzialną postawę osób przebywających w wodzie i jej pobliżu.

  • Kręci ich bezpieczeństwo – w szkole, na drodze, nad wodą
  • Kręci ich bezpieczeństwo – w szkole, na drodze, nad wodą
  • Kręci ich bezpieczeństwo – w szkole, na drodze, nad wodą
Powrót na górę strony