Aktualności

Bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 22.07.2022

Krapkowiccy policjanci wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach wykorzystując piękną, wakacyjną aurę, spotkali się z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Spotkanie odbyło się na akwenie w miejscowości Dobra w okolicy domków letniskowych. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na wodzie, ale również profilaktyka dotycząca bezpiecznych wakacji.

19 lipca, profilaktyk st. asp. Łukasz Borończyk oraz dzielnicowy sierż. sztab. Przemysław Kozłowski, spotkali się z dziećmi na zbiornikach wodnych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Spotkanie przy udziale Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach odbyło się na akwenie w miejscowości Dobra w okolicy domków letniskowych.

W imprezie udział wzięło około 80 osób w większości dzieci i młodzież w trakcie półkolonii w GOK w Strzeleczkach. W trakcie pikniku zorganizowano szereg gier, zabaw i atrakcji m. in. przeciąganie liny, rywalizacje sportowe, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz przeprowadzono prelekcję dotyczącą bezpiecznych zachowań w trakcie okresu wakacyjnego oraz przebywania na obszarach wodnych.

Dla uczestników przygotowano szereg nagród pozyskanych z KWP w Opolu w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w postaci dmuchanych piłek plażowych, frisbee, plecaków, elementów odblaskowych, bidonów i wiele innych nagród. Ponadto zorganizowano pokaz sprzętu policyjnego oraz radiowozu.

W trakcie imprezy promowano zawód policjanta.

  • Bezpieczna woda
  • Bezpieczna woda
  • Bezpieczna woda
  • Bezpieczna woda
  • Bezpieczna woda
  • Bezpieczna woda
Powrót na górę strony