Aktualności

Kierowca z 3 promilami zatrzymany dzięki reakcji świadków

Data publikacji 22.07.2022

Zdecydowana reakcja świadków pozwoliła zatrzymać kolejnego pijanego kierowcę, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę. 29-letni mieszkaniec gminy Olesno stracił już prawo jazdy i usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Wcześniej mężczyzna trzeźwiał 18 godzin...

19 lipca, kilka minut po północy policjanci z Olesna otrzymali zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy osobówki w miejscowości Bodzanowice, który według relacji świadków jechał wężykiem. Zaalarmowani mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce.

Okazało się, że trzej świadkowie – zauważyli niebezpieczną jazdę kierowcy rovera, który drogą wojewódzką, jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Mężczyźni podejrzewali, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. W związku z tym uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zabrali kluczyki od pojazdu, aby przekazać je mundurowym.

Policjanci od razu potwierdzili ich przypuszczenia. 29-letni mieszkaniec gminy Olesno po wyjściu z samochodu nie był w stanie utrzymać się na nogach. Drogę do radiowozu odbył więc w asyście dwóch policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

18 godzin kierowca trzeźwiał w policyjnym areszcie. Następnie usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił także prawo jazdy. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

Dziękujemy świadkom za zdecydowaną reakcję. Pamiętajmy, że pijany kierowca to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet anonimowe zgłoszenie może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony