Aktualności

Jechał za szybko - okazało się, że miał cofnięte uprawnienia

Data publikacji 21.07.2022

Strzelecka grupa "SPEED" zauważyła pojazd, którego kierowca nie zasygnalizował wykonywanego manewru wyprzedzania. Dodatkowo kierujący bmw nie zastosował się do ograniczeń prędkości i podróżował o 43 km/h za szybko. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 27-latek, który od ponad roku miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W Twoim miejscu zamieszkania kierowcy notorycznie przekraczają prędkość? Nie bądź obojętny, zgłoś zagrożenie za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Masz realny wpływ na to co się dzieje się w Twojej okolicy.

Kilka dni temu policjanci ze strzeleckiej grupy "SPEED" zauważyli samochód, jadący trasą Rozmierka – Grodzisko, którego kierowca popełnił wykroczenie drogowe, nie sygnalizując wykonywanego manewru wyprzedzania. Dodatkowo pojazd poruszał się z prędkością 133 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Policjanci zatrzymali bmw i przystąpili do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą samochodu siedział 27-letni mieszkaniec gminy Ozimek. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych ustalono, że mężczyzna od ponad roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Z kolei sprawą popełnionych wykroczeń drogowych zajmie się strzelecki sąd.

Przypominamy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Jeśli więc w miejscu Twojego zamieszkania kierowcy notorycznie przekraczają prędkość zgłoś niebezpieczeństwo poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a w przypadku jego potwierdzenia podejmowane są czynności mające na celu jego eliminację. Nie bądź obojętny na to co się dzieje w Twojej okolicy - reaguj!

 

Powrót na górę strony