Aktualności

Mundurowe Michalice 2022

Data publikacji 21.07.2022

Trzy dni trwały zawody wędkarskie dla przedstawicieli służb: „Mundurowe Michalice 2022”. Imprezę zorganizował Zarząd Terenowy Związków Zawodowych Policjantów wraz z Kołem Wędkarskim NSM z Namysłowa. Wśród 17 drużyn byli przedstawiciele różnych służb mundurowych. 13 edycję zawodów wygrali policjanci z Gliwic, którzy złowili ponad 30 kilogramów ryb.

Otwarte Drużynowe Zawody Wędkarskie na zalewie w Michalicach cieszą się od wielu lat, wielką renomą wśród wędkarzy. Nad zalew do Michalic pod Namysłowem, przyjechali reprezentanci służb mundurowych z całej Polski. Wśród wędkarzy byli przedstawiciele policji, straży, kolejarzy, leśników, wojska i służby więziennej. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu i  Zarząd Terenowy NSZZP w Namysłowie pod przewodnictwem asp. sztab. Grzegorza Janickiego, który do współpracy zaprosił również Zarząd Koła Wędkarskiego NSM w Namysłowie.

Wśród dwuosobowych zespołów wędkarskich rozlosowano 17 stanowisk wzdłuż nabrzeża ponad 100-hektarowego zbiornika wodnego. Najlepszą drużyną okazała się ekipa policjantów z Gliwic, którzy złowili ponad 30 kilogramów ryb. Dla nich 13 edycja zawodów okazała się szczęśliwa. Pośród uczestników nie zabrakło również policjantów z różnych zakątków Opolszczyzny.

Słoneczna pogoda, piękny teren wokół zalewu i doskonała organizacja spowodowały, że wszyscy z Michalic wyjechali nie tylko z nagrodami ale i ze wspaniałymi wspomnieniami. Szczególne podziękowania od uczestników zawodów, otrzymał ich główny koordynator - asp. sztab. Grzegorz Janicki, na co dzień pracujący jako oficer dyżurny w namysłowskiej komendzie. Dzięki jego profesjonalizmowi i zaangażowaniu tegoroczne zawody przebiegły bezpiecznie i w miłej atmosferze.

  • Rysunek ryby ubranej w policyjny mundur.
  • Oznakowany radiowóz policyjny stoi przy zbiorniku wodnym.
  • Mężczyzna stoi z wędką nad jeziorem.
  • Ikona ryby na wieku od pucharu.
  • Mężczyzna siedzi na krześle nad brzegiem jeziora a nad nim słoneczny parasol.
  • Wędkarz siedzi na pomoście na krześle i łowi ryby.
Powrót na górę strony