Aktualności

Pijany kierowca ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo

Data publikacji 18.07.2022

Nadmierna prędkość i... blisko trzy promile alkoholu w organizmie, to najprawdopodobniej przyczyny groźnego zdarzenia drogowego. Jednak 27-latek z powiatu lublinieckiego może mówić o wielkim szczęściu. Samochód, którym kierował, po uderzeniu w słup energetyczny i drzewo został mocno uszkodzony, a on doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała. 27-latek stracił już prawo jazdy oraz usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.

W piątek, 14 lipca około godz. 23.20, policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym w miejscowości Grodzisko na ul. Lublinieckiej (DK-11).

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący mercedesem 27-latek z powiatu lublinieckiego, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni na chodnik i drogę dla rowerów. Następnie na odcinku kilkudziesięciu metrów ściął znaki drogowe, słup energetyczny i drzewo, po czym samochód został wyrzucony z powrotem na jezdnię. W wyniku tego pojazd został mocno uszkodzony, a kierujący szczęśliwie nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierujący miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Stracił także prawo jazdy. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz oprócz wysokiej grzywny grożą mu 2 lata więzienia.


Pamiętaj!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;

  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni;

  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę spożywając wcześniej alkohol. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

 

  • Noc. Miejsce sztucznie oświetlone. Trzech strażaków w hełmach ochronnych usuwa skutki zdarzenia drogowego przy nich samochód osobowy z całkowicie rozbitym przodem. Otwarte drzwi od strony kierowcy.
  • Noc. Miejsce zdarzenia drogowego sztucznie oświetlone. Na pierwszym planie wóz bojowy straży pożarnej. Obok niego strażacy w hełmach ochronnych. W tle samochód osobowy stojący bolkiem na jezdni.
  • Noc. Miejsce zdarzenia sztucznie oświetlone. Na jezdni leży powalone drzewo i słup. Miejsce zabezpieczone biało-czerwoną taśmą.
  • Noc. Na jezdni bokiem stoi wrak szarego samochodu. Widoczny uszkodzony przód i tył oraz podniesiona pokrywa bagażnika i pokrywa silnika.
  • Noc. Wrak szarego samochodu na jezdni. Widoczny uszkodzony tył i podniesiona pokrywa silnika.
  • Noc. Na ziemi leży ścięty słup energetyczny oraz drzewo.
  • Noc. Wrak szarego samochodu na lawecie. Uszkodzony przód , tył, otwarte drzwi od strony kierowcy oraz podniesiona pokrywa bagażnika. W tle stacja benzynowa.
  • Noc. Leżący na ziemi znak drogowy informujący o drodze dla pieszych i rowerzystów.
  • Noc. Wóz bojowy straży pożarnej oświetla miejsce zdarzenia drogowego.Przed nim szary samochód osobowy ustawiony  bokiem. Obok niego strażacy w hełmach ochronnych. Na gorze kadru widoczny oświetlony lampą błyskową znak drogowy srebrne strzałki na niebieskim tle jazda na wprost i w prawo.
Powrót na górę strony