Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 15.07.2022

Kluczborscy policjanci wykorzystując piękną, wakacyjną aurę, spotkali się z dziećmi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Spotkania w plenerze odbyły sie nad Zalewem w Ligocie Górnej, oraz basenie w Bąkowie. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na akwenach wodnych, ale również profilaktyka dotycząca bezpiecznych wakacji.

14 lipca, kluczborska policjantka odpowiedzialna za sprawy nieletnich oraz policjant ruchu drogowego, spotkali się z dziećmi na zbiornikach wodnych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Spotkania odbyły się nad zalewem w Ligocie Górnej, w którym uczestniczyła grupa dzieci z kluczborskiego ,,Parasola" oraz na basenie w Bąkowie, gdzie w spotkaniu udział wzięła młodzież szkolna przebywająca tam na koloni.

Policjantka w trakcie spotkań tłumaczyła, że woda oprócz radości i zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw takich, jak skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu czy pływanie w miejscach niedozwolonych. Podczas prelekcji asp. sztab. Tatiana Głuszko przypomniała telefon alarmowy do służb ratunkowych oraz o właściwej reakcji w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy. Dodatkowo ze starszą młodzieżą policjanci rozmawiali na temat związane z używkami oraz zagrożeniem wynikającym z ich zażywania.

Pogadankę z zakresu bezpieczeństwa na drodze przeprowadził sierż. sztab. Piotr Szczechura. Policjant kluczborskiej drogówki szczególną uwagę zwrócił na stosowanie odblasków oraz kasków ochronnych przemieszczając się rowerami czy też hulajnogami, ale również przedstawił podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Spotykając się z policjantami można było nie tylko posłuchać dobrych rad związanych z bezpieczeństwem na wakacjach ale również obejrzeć policyjny sprzęt z bliska oraz uzyskać odpowiedzi na pytania związane z bezpieczeństwem.

Na zakończenie spotkania mundurowi przeprowadzili konkurs z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, w którym to dzieci wykazały się dużą wiedzą znakomicie radząc sobie z odpowiedziami na pytania, za co zostały nagrodzone gadżetami związanymi z bezpieczeństwem nad wodą.

Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Zadbajmy o to, aby wszystkie wakacyjne dni były bezpieczne dla każdego.

  • policjantka prowadząca prelekcje oraz siedzące na piasku dzieci
  • policjantka stojąca z dzieckiem, trzymającym plecak z napisem kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  • policjantka prowadząca prelekcje oraz siedzące na piasku dzieci
  • policjant stojący przy motocyklu obok grupa dzieci
  • zdjęcie grupowe dzieci z policjantami
  • policjanci prowadzący prelekcje obok siedzą dzieci
  • policjant ruchu drogowego prowadzący prelekcję
  • dzieci odpowiadający na pytania
Powrót na górę strony