Podejrzana o rozbój w banku - zatrzymana - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzana o rozbój w banku - zatrzymana

Data publikacji 31.05.2017

Kryminalni z Opola zatrzymali 41-latkę podejrzaną o rozbój. Do zdarzenia doszło w jednej z placówek bankowych w powiecie. Kobieta grożąc przedmiotem przypominającym nóż zażądała wydania pieniędzy. Mieszkanka powiatu opolskiego usłyszała już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat więzienia.

19 maja, około godziny 11:00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o rozboju. Do zdarzenia miało dojść w jednej z placówek bankowych na terenie powiatu opolskiego. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że do budynku weszła zamaskowana kobieta. Gdy była już w środku, wyciągnęła przedmiot przypominający nóż i zażądała wydania pieniędzy - po czym uciekła.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli typowanie sprawcy i jego poszukiwania.

Już po kilku dniach policjanci zatrzymali podejrzaną o ten czyn 41-letnią mieszkankę powiatu opolskiego. Kobieta usłyszała zarzut rozboju – do którego się przyznała. Teraz grozi jej kara nawet do 12 lat więzienia.

  • Podejrzana o rozbój aresztowana