Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w trosce o mieszkańców

Data publikacji 12.07.2022

Nyscy mundurowi zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki aplikacji możesz podzielić się z nami spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w twojej okolicy. Każda otrzymana informacja jest dla nas ważna i zawsze jest weryfikowania.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która pozwala na wymianę informacji o zagrożeniach pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Dzięki zgłoszeniom wiemy, jakie zagrożenia są dla mieszkańców najbardziej uciążliwe i w jakiej sferze należy podjąć współpracę z innymi podmiotami żeby je wyeliminować.

Za pomocą tego narzędzia każdy ma wpływ na to co dzieje się w jego miejscu zamieszkania, dlatego warto z niego korzystać. Współdziałanie społeczeństwa i Policji poprzez KMZB przynosi korzyści dla obu stron. Każde zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez mundurowych, by później można było przejść do eliminacji zagrożenia.

Dzięki informacjom od mieszkańców można w jeszcze efektywniejszy sposób zarządzać patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

W powiecie nyski od początku roku poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymaliśmy ponad 600 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń. A te są bardzo różne – od aktów wandalizmu, dzikich wysypisk śmieci, kłusownictwa, aż po złą organizację ruchu drogowego. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania i przekraczania prędkości. Do chwili obecnej mundurowi potwierdzili prawie połowę tych zgłoszeń, z czego około 150 zostało już wyeliminowanych.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, link do strony KMZB ​​​​​

  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Jeżeli chcesz mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w Twojej okolicy podziel się swoimi spostrzeżeniami z Policją. Reaguj na zagrożenia, a wspólne działania przyniosą najbardziej oczekiwany efekt - bezpieczeństwo. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji, ale w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

Powrót na górę strony