Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy bliżej seniorów

Data publikacji 26.05.2017

„Seniorzy naprawdę żywo zainteresowani są możliwościami, jakie niesie internet” – mówi st. sierż. Sebastian Madura z Komisariatu I Policji w Opolu. Stąd tak wiele pytań o aplikację mobilną „Moja Komenda” oraz „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W spotkaniu z dzielnicowym uczestniczyło blisko 30 osób.

Spotkanie odbyło się w Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu”, w ramach forum dyskusyjnego „Integracja Środowiska Senioralnego”. Jak zaznacza st. sierż. Sebastian Madura, z ludźmi zaangażowanymi w działalność Centrum ma stały kontakt, jednak to spotkanie było okazją dotarcia do większej ilości osób.

Dla dzielnicowego ważna jest profilaktyka – to dzięki niej można zapobiec wielu przestępstwom. Dlatego duża część spotkania poświęcona była omówieniu oszustw metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Dzielnicowy podpowiadał także, jak ustrzec się przed internetową kradzieżą danych osobowych.

Policjant zapoznał seniorów z aplikacją „Moja Komenda” i „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Pokazał jak obsługiwać te narzędzia, oraz jakie niesie to możliwości. Dzięki temu, seniorzy mogą mieć jeszcze łatwiejszy kontakt z policją.

Powrót na górę strony