Aktualności

Kapryśna pogoda to trudne warunki na drodze

Data publikacji 06.07.2022

Po fali upałów przyszło czasowe ochłodzenie. Nagłe opady deszczu przeplatające się z ostrym słońcem, skutecznie utrudniają życie kierowcom i podróżującym wakacyjnymi szlakami. Apelujemy o przestrzeganie ograniczeń prędkości i dostosowanie swojej jazdy do warunków na drodze!

W zaledwie kilka dni, namysłowscy funkcjonariusze musieli interweniować przy kilkunastu zdarzeniach drogowych. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość i niedostawanie swojego stylu jazdy do zmieniających się warunków drogowych. Kilka aut, po poślizgu na mokrej nawierzchni, wpadło do przydrożnych rowów, dwa pojazdy dachowały oraz doszło do dwóch potrąceń rowerzystów.

Dlatego funkcjonariusze ruchu drogowego, każdego dnia, zwracają szczególną uwagę  na prędkość, używanie fotelików do przewożenia dzieci oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa. Obowiązkowym punktem kontroli drogowych jest również sprawdzanie trzeźwości każdego kierowcy.

Policjanci zwracają również uwagę czy kierowca jest wypoczęty. Wtedy łatwiej koncentrację i podejmowanie właściwych decyzji na drodze. Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w każdym aucie powinna znaleźć się gaśnica i trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o takie przedmioty jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

Ważne jest także, aby nie spieszyć się i nie próbować dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Niestety w wielu przypadkach, to pośpiech okazuje się być przyczyną wypadków, których skutki są tragiczne.

  • Radiowóz policyjny a za nim w rowie leży na dachu samochód osobowy.
  • Na placu parkingowym stoi radiowóz policyjny, helikopter ratowniczy i inne auta.
  • Rozbity samochód osobowy o ciemnym kolorze stoi w przydrożnym rowie.
  • Niebieski samochód osobowy leży na dachu w przydrożnym rowie.
  • Niebieski samochód osobowy leży na dachu w przydrożnym rowie a za nim na ulicy stoi policyjny radiowóz.
  • Tył oznakowanego radiowozu policyjnego a za nim samochód osobowy leżący na dachu.
Powrót na górę strony