Aktualności

Pił alkohol przed blokiem - okazał się poszukiwany

Data publikacji 05.07.2022

Policjanci z Zawadzkiego zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol siedząc przed blokiem. W trakcie legitymowania ustalili, że 51-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego jest poszukiwany przez strzelecki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. Ujawniłeś wykroczenie uciążliwe społecznie? Ktoś spożywa alkohol w miejscu publicznym lub zaśmieca pobliski plac zabaw? Nie bądź obojętny - reaguj! Pomoże Ci w tym aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W niedzielę, 3 lipca, w godzinach wieczornych policjanci z Zawadzkiego patrolowali teren miasta. Około godz. 22:30 mundurowi zauważyli siedzącego przed blokiem mężczyznę, który spożywał alkohol. Policjanci podjęli interwencję i wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że mieszkaniec powiatu strzeleckiego ma na swoim koncie nie tylko popełnienie wykroczenia. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych funkcjonariusze ustalili, że 51-latek jest poszukiwany przez strzelecki sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. Podczas wykonywania z nim czynności 51-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Ty też masz wpływ na to co się dzieje w Twojej okolicy. Widzisz jak ktoś spożywa alkohol w miejscu publicznym lub zaśmieca pobliski plac zabaw? Może ujawniłeś nielegalne wysypisko śmieci w Twojej okolicy? Nie bądź obojętny na wykroczenia uciążliwe społecznie. W reakcji na ujawnione zagrożenia pomoże Ci aplikacja pn. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. To interaktywne narzędzie, które,  w prosty sposób pozwoli Ci zgłosić ujawnione wykroczenie. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a w przypadku jego potwierdzenia podejmowane są działania mające na celu eliminację niebezpieczeństwa. Zachęcamy do korzystania z aplikacji.

Powrót na górę strony