Aktualności

Pijany kierowca z 5-letnim pasażerem

Data publikacji 04.07.2022

Przekroczenie prędkości to był początek całej serii przewinień kierowcy fiata. Okazało się, że 36-latek był nietrzeźwy i przewoził dziecko bez fotelika. Na domiar złego nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Konsekwencje dla kierowcy będą bardzo poważne. Apelujemy o rozsądek i trzeźwy umysł podczas wakacyjnych podróży!

Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych, kierowca fiata został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Pokój, w powiecie namysłowskim. Oprócz przekroczenia prędkości, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewoził na przednim siedzeniu swojego 5-letniego syna. Dziecko również nie miało zapiętych pasów, nie miało również fotelika bezpieczeństwa.

Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 36-latek ma ponad pół promila w wydychanym powietrzu.

Teraz kierowcę czekają poważne konsekwencje. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia. Osobno, mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń. Tu również kwota grzywny może sięgnąć kilku tysięcy.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas wakacyjnych podróży. Okres urlopowy to czas, kiedy ruch na drogach jest większy. Funkcjonariusze ruchu drogowego zobligowani są do częstych kontroli trzeźwości kierujących, sprawdzanie prędkości z jaką się poruszają i czy podróżujący dochowali wszystkich względów bezpieczeństwa.

Ważne jest także, aby nie spieszyć się i nie próbować dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Używajmy pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, bo gdy dojdzie do wypadku, mogą uratować im życie.

Powrót na górę strony