Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawa jazdy – jechali ponad 100 km/h na „pięćdziesiątce”

Data publikacji 22.05.2017

Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, dla których drogi w weekend zamieniają się w tor wyścigowy. W sobotę kierowca landrovera mknął 102 km/h, a w niedzielę 36-latek swoim seatem pędził 106 km/h. Obaj mężczyźni jechali w terenie zabudowanym – stracili już więc swoje prawa jazdy.

W sobotę, tuż po godz. 9 rano, mundurowi w Izbicku zatrzymali do kontroli osobowego seata, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie pokazało, że pędził on w terenie zabudowanym 106 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 36-letni mieszkaniec powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Z kolei w niedzielę, policjanci ruchu drogowego z głubczyckiej komendy zatrzymali 60-latka, który rozpędził swojego landrovera do 102 km/h – także w terenie zabudowanym. Spotkała go ta sama kara.

 

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
 

Powrót na górę strony