Aktualności

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.06.2022

Kryminalni z Olesna ustalili i zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podejrzewani są o związek z przestępczością narkotykową. To mieszkańcy powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieruszowskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 130 gramów narkotyków, przyrządy do ich przetwarzania, pieniądze oraz krzewy konopi. Podejrzani usłyszeli w sumie 10 zarzutów, za które grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do pierwszego zatrzymania doszło wieczorem 21 czerwca. W okolicy Olesna policjanci zatrzymali wówczas 23-latka, który ukrył w bieliźnie woreczek z białą substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że jest to amfetamina.

Następnie kryminalni ustalili kolejne osoby mogącą mieć związek z przestępczością narkotykową. Łącznie zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat z powiatów oleskiego, kluczborskiego i wieruszowskiego. Podczas przeszukania osób i pomieszczeń, w których przebywali podejrzewani, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie prawie 130 gramów narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę i substancję psychotropową 3CMC (klofedron). Ponadto kryminalni zabezpieczyli pieniądze mogące pochodzić z przestępstwa, przyrządy do przetwarzania narkotyków, wagi i osiem krzewów konopi. Przeszukania prowadzone przez funkcjonariuszy skutecznie wspomagał policjant-przewodnik z psem wyszkolonym do wykrywania narkotyków z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku.

Cała piątka usłyszała już zarzuty. Podejrzani są między innymi o uprawę konopi, posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przyrządów do ich przetwarzania. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Policjant wyprowadza z pomieszczenia zatrzymanego. Trzyma go za lewe ramię.
 • Mały namiot do uprawy konopi. Krzew konopi w donicy oświetlony lampą. Widoczny również wiszący wentylator.
 • Na pierwszym planie młynek do rozdrabniania narkotyków ze zdjętym wieczkiem. W tle woreczki foliowe z białym proszkiem i zielonym suszem. Po prawej stronie drugi młynek i opaska na ramię z napisem POLICJA.
 • Policjant z psem podczas pracy. Pies, owczarek niemiecki stoi na stoliku, węszy. Ma założone czarne szelki z napisem POLICJA.
 • Na pierwszym planie młynek do rozdrabniania narkotyków ze zdjętym wieczkiem. Widoczne wnętrze. Po lewej stronie waga elektroniczna. Za nią drewniana fajka, dwa małe słoiki, na jednym woreczek foliowy z białym proszkiem. W tle rozłożone banknoty o nominale 100 złotych.
 • Policjant z owczarkiem niemieckim podczas pracy. Pies obwąchuje czarne pudełko leżące na kostce brukowej
 • Waga elektroniczna z resztkami białego proszku trzymana w ręce z założoną czarną lateksową rękawiczką. W tle worek foliowy, woreczek z białym proszkiem, pudełko plastykowe, narkotester i duża waga elektroniczna.
 • Cztery krzewy konopi w doniczkach stojący w bagażniku samochodu. Po lewej stronie banknoty o nominale sto złotych, elektroniczna waga, białe pudełko plastykowe z zakrętką i mniejsze metalowe z niebieskim wieczkiem.
 • Otwarte metalowe pudełko trzymane w rękach z założonymi czarnymi rękawiczkami. W pudełeczku zwinięty worek foliowy z suszem W tle leżące na stoliku czarne prostokątne pudełeczko, narkotester, woreczek strunowy z białym proszkiem, większy woreczek foliowy z białym proszkiem, prostokątne pudełko plastykowe.
Powrót na górę strony