Aktualności

Data publikacji 24.06.2022

62-letni kierowca ciężarówki, jadąc autostradą A4, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącą z naprzeciwka osobówką. Z uwagi na poniesione obrażenia czterech uczestników zdarzenia zostało przetransportowanych do szpitala. Policjanci ze strzeleckiej komendy będą ustalali szczegóły wypadku pod nadzorem prokuratury. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

Wczoraj, około godz. 14:00, na 282 km autostrady A4, w kierunku Wrocławia doszło do wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 62-letni kierowca ciężarówki jadąc zwężonym odcinkiem drogi, zjechał na pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. W zdarzeniu brało udział pięciu uczestników. Trzy osoby podróżujące volkswagenem oraz kierowca ciężarówki z uwagi na poniesione obrażenia zostali przetransportowali do placówek medycznych na Śląsku oraz Opolszczyźnie. Kierowca ciężarowego mana był trzeźwy.

Droga, na której doszło do wypadku, przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci ze strzeleckiej komendy wykonywali na miejscu czynności procesowe, które pozwolą ustalić dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. W sprawie będzie prowadzone postępowanie pod nadzorem prokuratury.

Przed nami sezon wakacyjny, który nieodłącznie związany jest ze wzmożonym ruchem na drodze. Można go zaobserwować nie tylko na drogach szybkiego ruchu, ale również na chodnikach czy drogach dla rowerów. Pogoda sprzyja wakacyjnym wyjazdom, rowerowym wycieczkom oraz spacerom. Strzeleccy policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze:

- za kierownicę wsiadajmy zawsze trzeźwym i wypoczętym;

- stosujmy się do znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, zachowajmy szczególną ostrożność podczas objazdów, na remontowanych odcinkach drogi;

- zadbajmy o stan techniczny pojazdu, którym podróżujemy;

- utrzymujmy bezpieczną odległość od pojazdu poprzedzającego, nie dopuszczajmy do „jazdy na zderzaku”;

- zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych;

- pamiętajmy, że dopuszczalna prędkość nie zawsze jest bezpieczna, należy ją dostosować do warunków panujących na drodze i natężenia ruchu;

- nigdy nie korzystajmy z telefonu podczas jazdy, a także będąc na przejściu dla pieszych.

fot. OSP Olszowa

  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku drogowego, na pierwszym planie policjanci, za nią wóz strażacki.
  • Zdjęcie przedstawia miejsce wypadku drogowe, na autostradzie A4, w barierach ochronnych stoi samochód osobowy oraz ciężarówka, obok policjantka na tle ambulansu.
Powrót na górę strony