Aktualności

Zostań policjantem - nyscy policjanci na Targach Pracy

Data publikacji 24.06.2022

Kolejny raz przedstawiciele nyskiej komendy promowali zawód policjanta. Tegoroczne targi pracy były świetną okazją do rozmowy z policjantami na temat ich służby. Zainteresowani mogli zapoznać się z wymaganiami jakie stawiamy kandydatom. Mówiliśmy też o korzyściach płynących ze służby w formacji umundurowanej, czyli o skróconym stażu pracy do uzyskania świadczeń emerytalnych, stałym i pewnym źródle dochodu oraz możliwości dalszego kształcenia się i awansowania.

Dzisiaj tj. 23 czerwca w Hali Nysa odbyły się targi pracy pod nazwą „Partner 2022”. Wśród wielu pracodawców, przedsiębiorców, przedstawicieli innych formacji, swoje stanowisko prezentowali również policjanci i pracownica Zespołu Kadr i Szkolenia nyskiej komendy.

Policjanci wraz z specjalistką z kadr, udzielali zainteresowanym wszelkich informacji dotyczących rekrutacji i wymagań względem kandydatów do służby. Informowali, gdzie i jakie dokumenty należy złożyć. Każdy otrzymał kwestionariusz osobowy kandydata do służby oraz ulotkę zawierającą informację o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego względem przyszłych policjantów.

Mundurowi mówili w szczególności o tym z jak wielką pasją można służyć w Policji. Jak ważna jest świadomość, że robimy w życiu coś dobrego dla ojczyzny i jej obywateli. I mimo, że służba jest bardzo wymagająca daje wiele satysfakcji.

Przypominamy, że rekrutacja do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w dowolnym terminie. Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać odwiedzając m. in. strony internetowe miejscowych komend Policji lub bezpośrednio w jednostkach policji.

 • od lewej strony na niebieskim tle napis Policja, pod spodem napis Komenda Powiatowa Policji w Nysie, obok niebieskiego tła stoją trzy kobiety, pierwsza w białym ubraniu, druga i trzecia to policjantki.
 • z lewej strony niebieskie tło z napisem Policja i Komenda Powiatowa Policji w Nysie, obok tła stoją trzy osoby, pierwsza kobieta ubrana na biało, dalej stojący tyłem mężczyzna, ostatnia stoi policjantka
 • z lewej strony niebieski baner z napisem Policja i Komenda Powiatowa Policji w Nysie, obok baneru stoją dwie kobiety, pierwsza stoi tyłem w kolorowej bluzce, druga ubrana na biało stoi przodem.
Powrót na górę strony