Aktualności

Aby zbliżające się wakacje były bezpieczne

Data publikacji 23.06.2022

Dla policjantów z prewencji czas przed wakacjami to spotkania z dziećmi i młodzieżą. Spotykamy się z uczniami w szkołach i maluchami w przedszkolach. Czasem to oni nas odwiedzają w komendzie i wówczas oprócz rozmów o bezpieczeństwie, mogą zobaczyć jak wygląda nasza praca. Najważniejsze jednak, aby wspólnie utrwalać właściwe wzorce i bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą ” policjanci z Brzegu, Grodkowa i Lewina Brzeskiego rozmawiają z dziećmi o tym co dla nich ważne. Przypominamy o stosowaniu się do przepisów na drodze i podczas wakacyjnych wypraw. Przestrzegamy przed kąpielą w miejscach niestrzeżonych i skakaniem do wody na główkę. Mówimy o tym, że dla własnego bezpieczeństwa warto przestrzegać regulaminu kąpieliska i obowiązujących na nim oznaczeń. Ostrzegamy przed kontaktem z nieznajomymi, a podczas zabawy na podwórku przed oddalaniem się w nieznane i niebezpieczne miejsca.

Ze starszą młodzieżą rozmawiamy o czasie spędzonym w sieci, wzajemnym szacunku i szkodliwości używek. Z taką myślą został zainaugurowany I Gminny Festyn Gier Planszowych pn. „Gry Logiczne – dobre na wszystko” pod patronatem Burmistrza Lewina Brzeskiego, który odbył się w szkole podstawowej w Łosiowie. Projekt ma na celu wyposażenie dzieci i młodzieży w wachlarz różnych aktywności i umiejętności, by w trudnych sytuacjach potrafiły radzić sobie ze stresem, negatywnymi emocjami i nie sięgały po używki i nie zamykały się w świecie wirtualnym.

Wakacje już za kilka dni, dlatego przypominamy o zachowaniu rozsądku podczas letnich przygód. Apel kierujemy do rodziców, aby poświęcały czas swoim dzieciom, budowali w nich zaufanie i dobre relacje, które w trudnych sytuacjach zaprocentują. Wyznaczajmy granicę i bądźmy konsekwentni. Niech nasze dzieci nabierają umiejętności przewidywania niebezpiecznych zdarzeń i asertywności. Wówczas będziemy spokojniejsi, a nasze pociechy zadbają o swoje bezpieczeństwo.

Podczas spotkania w szkole podstawowej w Łosiowie dzieci otrzymały kamizelki i opaski odblaskowe by z nich korzystać w dni pochmurne i po zmroku, a we wrześniu bezpiecznie ruszyć w drogę do szkoły. Materiały zostały zakupione ze środków Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia.

 • technik kryminalistyki pokazuje dzieciom jak zabezpiecza odciski palców
 • policjantka rozdaje dzieciom odblaski
 • policjanci pokazują dzieciom walizkę technika kryminalistyki
 • młodzież gra w gry planszowe
 • policjantka rozdaje dzieciom odblaski
 • 3 kubki z kolorowymi napisami i 3 puchary
 • dzieci w kamizelkach odblaskowych
 • policjantka w kamizelce odblaskowej rozmawia z dziećmi ubranymi w kamizelki odblaskowe
 • policjantka w kamizelce odblaskowej rozmawia z dziećmi ubranymi w kamizelki odblaskowe
 • policjantka pokazuje znaki drogowe
 • policjantka pokazuje znaki drogowe
 • policjantka rozmawia z dziećmi, wszyscy są ubrani w kamizelki odblaskowe
Powrót na górę strony