Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samoobsługowy alkomat w prudnickiej komendzie

Data publikacji 15.05.2017

Komendant Powiatowy Policji w Prudniku - podinsp. Przemysław Ilnicki, podpisał umowę z Burmistrzem Prudnika Franciszkiem Fejdychem, dotyczącą użyczenia sprzętu. Mowa tu o alkomacie, który został zakupiony ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach Opolszczyzny.

Dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Prudnika – Franciszka Fejdycha, Komenda Powiatowa Policji w Prudniku dysponuje nowym samoobsługowym alkomatem. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze. Zainstalowane jest w holu miejscowej komendy przy ul. Skowrońskiego. Dzięki niemu, każdy kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Pan Komendant odbierając urządzenie podkreślił, że zainstalowanie samoobsługowego alkomatu w budynku komendy niewątpliwie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach Opolszczyzny. Zanim usiądziemy za kierownicą, a mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości - by nie doszło do tragedii - warto z niego skorzystać!

Przypominamy!

- jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰, to jego stan określa się mianem po użyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie;

- w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰, to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest przestępstwem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo, w tym jak najmniej tragicznych zdarzeń na drogach.

  • Samoobsługowy alkomat w prudnickiej komendzie
  • Samoobsługowy alkomat w prudnickiej komendzie
Powrót na górę strony