Aktualności

Tragiczny wypadek na autostradzie A4

Data publikacji 22.06.2022

45-letni kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył ciężarowej scanii. Niestety, mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ze strzeleckiej komendy pod nadzorem prokuratury będą ustalać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj, 21 czerwca, około godz. 8:30, na 272 km autostrady A4, w kierunku Katowic doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Jak wynika ze wstepnych ustaleń funkcjonariuszy, 45-letni kierowca renault nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył ciężarowej scanii, za kierownicą której siedział 37-latek. W wyniku zdarzenia kierowca renault został zakleszczony w pojeździe. Niestety, 45-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności dochodzeniowo-śledcze, które mają na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Zabezpieczone ślady, przesłuchani świadkowie i oględziny miejsca zdarzenia pozwolą na odtworzenie przebiegu tego tragicznego w skutkach wypadku. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Autostrada to droga, na której dopuszczalna prędkość wynosi 140 km/h dla samochodów osobowych. Pamiętajcie, że droga hamowania przy takiej prędkości jest znacznie dłuższa, dlatego apelujemy o zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Zgodnie z przepisami, które obowiązują od czerwca 2021 roku, kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.

  • Zdjęcie przedstawia wypadek drogowy na autostradzie A4.
  • Zdjęcie przedstawia wypadek drogowy na autostradzie A4, na pierwszym planie policjant wykonujący oględziny.
  • Zdjęcie przedstawia wypadek drogowy na autostradzie A4.
Powrót na górę strony