Aktualności

Policjanci zabezpieczali Narodowy Dzień Powstań Śląskich

Data publikacji 21.06.2022

Po raz pierwszy na Górze Św. Anny obchodziliśmy niedawno ustanowione Narodowe Święto Powstań Śląskich. W uroczystości wzięli udział szefowie służb mundurowych, parlamentarzyści, a także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Garnizon opolski reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk. Strzeleccy policjanci czuwali na bezpieczeństwem uczestników obchodów.

20 czerwca, to od bieżącego roku dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Powstań Śląskich. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał ustawę o ustanowieniu nowego święta na początku czerwca bieżącego roku w Akademii Muzycznej w Katowicach. Narodowe Święto Powstań Śląskich ma na celu upamiętnienie 3 zrywów postania w latach 1919-1921, a także uczczenie pamięci poległych bohaterów, którzy walczyli o przyłączenie części Górnego Śląska do odrodzonej Rzeczypospolitej.

Wczoraj, 20 czerwca, na Górze Św. Anny odbyły się uroczyste obchody nowo powstałego święta. W uroczystości wzięli udział szefowie służb mundurowych, parlamentarzyści, a także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej. Garnizon opolski reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Rafał Kochańczyk. W obchodach brał udział również I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu podinsp. Aleksander Marek, a także Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich mł. insp. Jarosław Roszczak. Podczas obchodów odegrano hymn państwowy, odbyła się również salwa honorowa oraz uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czynu Powstańczego.

Policjanci wspólnie z przedstawicielami innych służb, dbali o bezpieczeństwo uczestników tegorocznych uroczystości. Mundurowi pilnowali ładu i porządku podczas trwania obchodów, dbali również o płynność ruchu na drogach. Całość uroczystości przebiegła w niezakłócony sposób.

 

  • Zdjęcie przedstawia Pomnik Czynu Powstańczego.
  • Zdjęcie przedstawia obchody Narodowego Święta Powstań Śląskich.
  • Zdjęcie przedstawia uroczyste składanie kwiatów przez przedstawicieli służb mundurowych.
  • Zdjęcie przedstawia uroczyste składanie kwiatów przez przedstawicieli służb mundurowych.
  • Zdjęcie przedstawia Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich podczas składania kwiatów.
  • Zdjęcie przedstawia uroczyste składanie kwiatów przez przedstawicieli służb mundurowych.
Powrót na górę strony