Aktualności

Tragiczne zdarzenie na DK-42

Data publikacji 21.06.2022

Kluczborscy Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce w m. Czaple Stare. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni kierujący volkswagenem z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu wjeżdżając wprost pod ciężarówkę. W wyniku zdarzenia kierowca osobówki zmarł. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze.

Do tego zdarzenia doszło 20 czerwca około godz. 6:00. Wtedy to dyżurny komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Kluczbork- Wołczyn. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy kluczborskiej drogówki, 59-letni kierujący osobowym volkswagenem z nieustalonej na tą chwilę przyczyny, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu wjeżdżając wprost pod ciężarówkę. W wyniku zdarzenia kierujący osobówką zmarł.

Na miejscu przez kilka godzin pod nadzorem prokuratury pracowali policjanci. Zabezpieczone ślady, przesłuchani świadkowie i oględziny miejsca zdarzenia pozwolą na odtworzenie przebiegu tego tragicznego w skutkach wypadku. W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Tego tragicznego wydarzenia nie da się cofnąć, ale mamy wpływ na to, aby do podobnych wypadków nie dochodziło. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze. Pośpiech i choćby chwilowe odwrócenie uwagi są często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

fot. Kluczbork112
 

  • stojący na drodze radiowóz w oddali rozbite auto osobowe
  • rozbity samochód ciężarowy
  • rozbity samochód osobowy
Powrót na górę strony