Aktualności

Akcja "Trzeźwy poranek na A4"

Data publikacji 20.06.2022

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych z inicjatywy opolskiej drogówki odbyła się akcja "Trzeźwy poranek na A4”. Były to kolejne wspólne działania funkcjonariuszy z 5 województw, przez które poprowadzona jest autostrada. Policjanci ruchu drogowego w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach oraz funkcjonariusze grupy SPEED sprawdzili trzeźwość blisko 13 500 kierowców na całym odcinku autostrady.

Akcja na autostradzie A4 połączyła siły policjantów z 5 województw: opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Opolski odcinek autostrady patrolowały oznakowane jak i nieoznakowane radiowozy ruchu drogowego. Celem było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców oraz znajdujących się pod wpływem środków odurzających.

Akcja trwała 3 godziny. Policjanci wstępnie podsumowali działania. Na całym odcinku A4 policjanci drogówki sprawdzili trzeźwość blisko 13 500 kierujących. Z tej liczby - 48 zdecydowało się na kierowanie pod wpływem alkoholu. Prawo jazdy straciło 45 kierujących.

Natomiast na terenie województwa opolskiego policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 4 700 kierowców. Z tej liczby 20 zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu, a 18 kierującym zatrzymaliśmy prawo jazdy.

Alkohol jest najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego policjanci opolskiej drogówki zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości zarówno na autostradzie jak i pozostałych drogach naszego województwa.

Powrót na górę strony