Aktualności

Rowerowe zmagania pod okiem strzeleckich policjantów

Data publikacji 20.06.2022

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Strzelcach Opolskich zdawali egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem strzeleckich policjantów. Do sprawdzenia swoich umiejętności przystąpiło blisko 70 osób. Wszyscy uczniowie z pozytywnym wynikiem pokonali przygotowany przez pedagogów tor przeszkód i są już gotowi do wyjazdu na drogę.

W ubiegłym tygodniu strzeleccy policjanci wspólnie z kadra pedagogiczną przeprowadzili egzamin na kartę rowerową w jednej ze strzeleckich szkół podstawowych. Uczniowie mieli do pokonania tor przeszkód, który sprawdzał ich znajomość znaków drogowych, umiejętność odpowiedniego sygnalizowania wykonywanych manewrów, a także utrzymywanie równowagi na rowerze. Do egzaminu przystąpiło blisko 70 dzieci. Wszystkie z nich pozytywnie przeszło egzamin.

Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy rozmawiać z dziećmi o prawidłowym zachowaniu na drodze. Wiedza i umiejętności, które nabędą teraz przydadzą im się już zawsze. Dlatego warto jest uczyć dzieci podstawowych zachowań bezpieczeństwa, o których powinny pamiętać w drodze do szkoły, podczas spaceru czy wycieczki rowerowej. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

  • Zdjęcie przedstawia policjanta tłumaczącego dzieciom prawidłowe zachowanie na drodze.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta egzaminującego dziewczynę na kartę rowerową.
  • Zdjęcie przedstawia policjanta egzaminującego chłopca na kartę rowerową.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.25 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony