Aktualności

Rozmawiali o bezpieczeństwie rowerzystów

Data publikacji 17.06.2022

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach kampanii „Rowerowe wyzwanie” odbyło się spotkanie z nauczycielami i uczniami. Kampania skierowana jest do uczniów klas IV szkół podstawowych, którzy będą zdawać egzamin na kartę rowerową. Spotkanie miało na celu poszerzanie wiedzy i świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przygotowanie nauczycieli do egzaminowania swoich podopiecznych na kartę rowerową.

Opolska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Opolskim Kuratorium Oświaty, są organizatorami kampanii „Rowerowe wyzwanie” oraz „Przyhamuj, życie przed Tobą”. Działania podejmowane w ramach kampanii są skierowane do uczniów IV klas szkół podstawowych, których czeka egzamin na kartę rowerową oraz do nauczycieli ubiegających się o uprawnienia do egzaminowania na kartę rowerową.

W ramach programu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 im. Bronisława Malinowskiego odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami. Ekspert Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu – podkom. Tomasz Kukułka rozmawiał z nauczycielami o najważniejszych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, które powinny zostać przekazane uczniom na zajęciach o tej tematyce. Przedstawione zostały także dane statystyczne dotyczące zdarzeń drogowych i ich skutków. W szkoleniu uczestniczyli również policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji z Opola, posiadający uprawnienia kwalifikowanych ratowników medycznych. Przypomnieli oni uczestnikom najważniejsze kwestie związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

W trakcie spotkania z uczniami podkom. Tomasz Kukułka rozmawiał o obowiązujących przepisach i zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedstawił jak bezpiecznie i zgodnie z przepisami korzystać z roweru, hulajnogi, hulajnogi elektrycznej oraz innych urządzeń transportu osobistego (UTO). Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się niemałą wiedzą. Każdy uczestnik zajęć otrzymał na zakończenie kamizelkę i opaskę odblaskową oraz światła rowerowe.

  • spotkanie z uczniami i nauczycielami
  • spotkanie z uczniami i nauczycielami
  • spotkanie z uczniami i nauczycielami
  • spotkanie z uczniami i nauczycielami
  • spotkanie z uczniami i nauczycielami
  • spotkanie z uczniami i nauczycielami
Powrót na górę strony