Aktualności

Podsumowaliśmy akcję NURD

Data publikacji 14.06.2022

Policjanci z opolskiej drogówki postanowili w sposób szczególny przyjrzeć się niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. W efekcie zanotowali ponad 100 przypadków naruszeń przepisów prawa - zarówno przez pieszych, jak i przez kierujących samochodami. Dlatego jeszcze raz przypominamy - bezpieczeństwo na drodze to gra zespołowa, wszyscy musimy przestrzegać przepisów i szanować obecność innych na drodze.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przeprowadzili kontrole w różnych częściach miasta i powiatu, zwracając uwagę na rejony szczególnie zagrożone dla ruchu pieszych. W działania zaangażowani byli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących samochodami w obrębie przejść dla pieszych oraz na przejawy łamania przepisów przez samych pieszych. Takich nieprawidłowości ujawnili ponad 60. Każda z nich została zakończona w sposób adekwatny do przewinienia.

Tylko tego dnia policjanci odnotowali 103 naruszenia przepisów prawa. W większości były to przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych przez kierujących. Natomiast piesi, będący niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, niejednokrotnie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, czy też korzystali w tym czasie z telefonów komórkowych. Wobec pieszych policjanci reagowali aż 28 razy.

Pod lupę opolskiej drogówki trafili także rowerzyści i osoby poruszające się urządzeniami transportu osobistego. Mundurowi w białych czapkach ujawnili 14 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów.

Pamiętajmy, tylko wzajemny szacunek na drodze, ostrożność i zasada ograniczonego zaufania może ustrzec nad przez niebezpieczeństwem.

Powrót na górę strony