Aktualności

Poinformuj nas o zagrożeniu w swojej okolicy

Data publikacji 14.06.2022

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest popularnym środkiem informowania policjantów o zagrożeniach. Za pomocą sieci internetowej, można w łatwy sposób przekazać zgłoszenie o powstałym niebezpieczeństwie. O skuteczności aplikacji przekonał się kierowca bmw, który przez Wilków, w terenie zabudowanym, pędził 134 km/h. O potrzebie kontroli prędkości w tej miejscowości poinformowali nas mieszkańcy, właśnie przez aplikację KMZB.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja służąca do informowania służb o zagrożeniach, powstałych w najbliższej okolicy. Dzięki zgłoszeniom od mieszkańców, łatwiej i efektywniej można zarządzać policyjnymi patrolami i wpływać na poprawę bezpieczeństwa w regionie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa reakcja służb, nadal obowiązuje numer alarmowy 112.

O skuteczności aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekonali się w ostatnim czasie kierowcy przejeżdżający przez Wilków w powiecie namysłowskim. Po odczytaniu informacji o przekraczaniu prędkości, policjanci drogówki pojechali zweryfikować to zagrożenie. Zgłoszenie okazało się prawdziwe. Wśród wielu kierowców, którzy nie dostosowali dozwolonej prędkości, był i kierowca BMW. 24-latek przez miejscowość pędził 134 km/h. To aż o 84 km/h za dużo. Kontrola drogowa zakończyła się mandatem karnym w kwocie 2500 złotych oraz zatrzymaniem uprawnień kierującemu na 3 miesiące.

Sytuacja pokazuje, że dzięki aplikacji, policjanci pojawiają się tam, gdzie aktualnie jest potrzeba ich działań.  

Podpowiadamy, jak można zgłosić zagrożenie poprzez aplikację KMZB:

- otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa;

- akceptujemy regulamin;

- chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje;

- następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia;

-  w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Pamiętajmy, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.

  • Zdjęcie samochodu osobowego w kolorze srebrnym, pod spodem napis 134 km/h.
  • Mapka Polski z niebieskimi napisami w środku i na zewnątrz.
  • Wypisane w dwóch kolumnach rodzaje zagrożeń mogące występować w Polsce.
Powrót na górę strony