Aktualności

Piknik z policjantami z Lewina Brzeskiego

Data publikacji 13.06.2022

Każdy rodzinny festyn to czas, kiedy dzieci dobrze się bawią. Korzystają z przygotowanych dla nich atrakcji i niespodzianek. To również okazja, by nasze pociechy mogły dowiedzieć się, jak pracują policjanci i usiąść za kierownicą radiowozu. W takich przedsięwzięciach zależy nam przede wszystkim na tym, aby porozmawiać z dziećmi, jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W sobotę policjanci z Lewina Brzeskiego spotkali się z dziećmi w Przeczy i Obórkach. Tam włączyliśmy się w piknik dla najmłodszych. Organizatorzy zapewnili dzieciom ciekawe atrakcji, natomiast my czas spędzony z nimi wykorzystaliśmy na to, by porozmawiać o bezpieczeństwie.

Sezon letni zbliża się szybkim krokiem, dlatego zwracaliśmy uwagę na zasady, których powinniśmy przestrzegać podczas wypoczynku nad wodą. Przypomnieliśmy o przepisach drogowych, podczas zabaw na świeżym powietrzu i jak się zachować  gdy nieznajoma osoba częstuje słodkościami i proponuje wycieczkę. Rozdawaliśmy dzieciom odblaskowe opaski, zawieszki i kamizelki. Wszystko po to, by od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo. Natomiast rodzicom przekazywaliśmy materiały dotyczące właściwych wzorców, budowania odpowiedzialności w dzieciach, szacunku, empatii, a także asertywności.

Podczas spotkania dzieci mogły również wsiąść do radiowozu, sprawdzić jak działają kajdanki i zobaczyć elementy policyjnego umundurowania, z których funkcjonariusze korzystają podczas różnych zabezpieczeń.

  • dzieci z pomalowanymi twarzami siedzą w radiowozie
  • policjanci i dzieci podczas pikniku
  • chłopiec z odblaskowej kamizelce z napisem policja zamyka drzwi miejsca do przewożenia osób zatrzymanych w radiowozie
  • policjantka zakłada chłopcu ochraniacze
  • policjanci i dzieci podczas pikniku
  • policjanci i dzieci podczas pikniku
Powrót na górę strony