Aktualności

Odpowiedzą za liczne włamania

Data publikacji 13.06.2022

Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 2 mężczyzna podejrzewanych o szereg włamań. To 21 i 22-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego. W ich zainteresowaniu były między innymi pomieszczenia gospodarcze i domy w budowie. Swoim działaniem spowodowali straty w wysokości ponad 10 000 złotych. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego w ostatnim czasie otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań. Z przyjętych od poszkodowanych zawiadomień wynikało, że chodziło o pomieszczenia gospodarcze, domy w budowie, a także prywatne firmy. Łupem włamywaczy były elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, elementy miedziane i aluminiowe.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z lewińskiego komisariatu. Zabezpieczyli materiał dowodowy i rozpytali świadków. Wykonane czynności pozwoliły na ustalenie rysopisu, a następnie tożsamości podejrzewanych mężczyzn. Kilka dni temu policjanci zatrzymali w tej sprawie 21 i 22-latka.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że zatrzymani mieli również związek z zawiadomieniem z 2021 roku. Wówczas poszkodowany zgłosił włamanie do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradziony został m.in. agregat i kosiarka spalinowa. Poszkodowani swoje straty oszacowali na ponad 10 000 złotych.

Zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym łącznie 13 zarzutów. Dotyczą one kradzieży i włamań. Mężczyźni muszą się teraz liczyć z karą do 10 lat więzienia.

 

  • policjanci wprowadzają zatrzymanego do radiowozu
  • policjant pobiega odciski od zatrzymanego mężczyzny
  • policjanci prowadzą zatrzymanego w kajdankach założonych na rękach trzymanych z tyłu

Film Policjanci_z_Lewina_Brzeskiego__zatrzymali_dwoch_mezczyzn_podejrzewanych_o_kradzieze_i_wlamania.mp4

Opis filmu: deskrypcja do nagrania w załączeniu

Pobierz plik Policjanci_z_Lewina_Brzeskiego__zatrzymali_dwoch_mezczyzn_podejrzewanych_o_kradzieze_i_wlamania.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.83 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.85 KB
    transkrypcja do nagrania
Powrót na górę strony