Aktualności

Debata społeczna pn. "Seniorze - nie daj się oszukać w Internecie!"

Data publikacji 10.06.2022

Internet to wirtualna sieć nie tylko pełna atrakcji, ale również zagrożeń. Dotyczy to także seniorów, którzy mogą nie mieć wielkiego doświadczenia w obsłudze programów i aplikacji. O tym jakie niebezpieczeństwa występują w Internecie oraz jak się przed nimi chronić, opowiadali krapkowiccy policjanci podczas debaty społecznej „Seniorze - nie daj się oszukać w Internecie”. W spotkaniu wzięła udział Powiatowa Rzecznik Praw Konsumenta p. Małgorzata Płaszczyk Waligórska, która przedstawiła przykłady oszustw z naszego powiatu.

Wczoraj, 9 czerwca, w sali Krapkowickiego Domu Kultury w Krapkowicach odbyła się debata społeczna pn. „Seniorze - nie daj się oszukać w Internecie”. Debata była skierowana do wszystkich seniorów z powiatu krapkowickiego. Jej głównym celem było uświadomienie im jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci.

Debatę rozpoczęło wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach nadkom. Rafała Lejczaka, który powitał przybyłych gości. Głos zabrała również Powiatowa Rzecznik Praw Konsumenta Pani Małgorzata Płaszczyk Waligórska. Następnie st. sierż. Dominik Wilczek pełniący obowiązki oficera prasowego zaprezentował aktualne trendy, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla nieświadomych użytkowników Internetu. Kolejnymi  osobami, które zabrały głos to m.in. nadkom. Adam Ambros oraz sierż. sztab. Anna Misterkiewicz, wieloletni funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego krapkowickiej komendy, którzy opierając się na przykładach z powiatu, przytoczyli najczęściej popełniane cyberprzestępstwa.

Debata ta miała również za zadanie uzmysłowienie naszym seniorom, a często przecież babciom i dziadkom, że przestępcy tak naprawdę chcą w różnych sytuacjach wykorzystać ich dobre serca do swoich niecnych celów. Dlatego pamiętajmy, nie dajmy się oszukać w Internecie!

  • Cyber
  • Cyber
  • Cyber
Powrót na górę strony