Aktualności

Poszukiwany sam zadzwonił na Policję

Data publikacji 10.06.2022

41-latek zadzwonił na numer alarmowy i oświadczył, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Policjanci z Zawadzkiego potwierdzili, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sprawdzili także stan trzeźwości zgłaszającego. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu opolskiego trafił już do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 6 miesiący.

Kilka dni temu do dyżurnego strzeleckiej komendy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że jest poszukiwany przez Policję. Podczas rozmowy zgłaszający podał policjantowi swoją dokładną lokalizację, a nawet szczegóły dotyczące swojego ubioru. Po chwili we wskazanym miejscu pojawili się mundurowi z Komisariatu Policji w Zawadzkiem.

Zgłaszającym okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych ustalono, że mężczyzna faktycznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i ma status osoby poszukiwanej. Sprawdzono również stan trzeźwości 41-latka. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego. Tam spędzi najbliższe pół roku.

Powrót na górę strony