Aktualności

Policjanci zabezpieczali wizytę Prezydenta RP w Oleśnie

Data publikacji 08.06.2022

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odwiedził Olesno. Policjanci wspierani przez funkcjonariuszy innych formacji mundurowych dbali o bezpieczeństwo głowy państwa. Olescy i Opolscy funkcjonariusze czuwali także nad bezpieczeństwem zgromadzonych osób oraz dbali o płynność ruchu drogowego. Podczas uroczystości nie odnotowano żadnych incydentów czy zakłóceń porządku.

Zabezpieczenie tej wizyty wymagało od policjantów precyzyjnego i profesjonalnego przygotowania. Przyjazd Prezydenta RP poprzedził rekonesans, który został przeprowadzony w przededniu wizyty wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Wówczas szczegółowo omówiono zaplanowany przebieg wizyty oraz rozdzielono zadania do wykonania dla wszystkich policjantów, zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

W zabezpieczeniu prezydenckiej wizyty udział wzięło kilkudziesięciu policjantów. Czuwali oni nad bezpieczeństwem uczestników. Zabezpieczali trasę przejazdu kolumny prezydenckiej, jak również dbali o płynność ruchu na drogach.

Dzięki skoordynowanym działaniom służb, wizyta głowy państwa przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Po spotkaniu z mieszkańcami Prezydent RP bezpiecznie opuścił Olesno.

  • Policjant z psem służbowym przechodzi obok sprzętu nagłaśniającego za nim malowidło przedstawiające fragment oleskiego rynku.
  • dwóch policjantów sprawdza wnętrze ambulansu, zaglądają do półek we wnętrzu pojazdu.
  • Policjant sprawdza mężczyznę, przechodzącego  przez punkt kontrolny, w tle widoczne ogrodzenie oraz przechodniów.
  • Policjanci w umundurowaniu ćwiczebnym stoją w kordonie przed metalowym ogrodzeniem, za nimi teren wyznaczony widoczny mężczyzna z słuchawką w uchu. W tle widoczne zabudowania oleskiego rynku.
  • Pan Prezydent stoi pośród zgromadzonych na oleskim rynku mieszkańców. Na pierwszym planie w lewym dolnym rogu widoczny policjant, który stoi przed metalowym ogrodzeniem.
  • Trzy policyjne pojazdy jadą ul. Labora, za nimi widoczna limuzyna kolumny rządowej.

Film przejazd_kolumny.MP4

Pobierz plik przejazd_kolumny.MP4 (format mp4 - rozmiar 10.65 MB)

Pliki do pobrania

  • 22.97 KB
Powrót na górę strony