Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla bezpieczeństwa dzieci – dzielnicowi w szkole

Data publikacji 04.05.2017

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Opolu spotkali się z rodzicami i opiekunami uczniów szkoły podstawowej. Funkcjonariusze omówili profilaktykę uzależnień, zaprezentowali dorosłym substancje łudząco przypominające narkotyki oraz akcesoria służące do ich zażywania. Z kolei ekspert od cyberprzestępczości mówił o zagrożeniach jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z internetu.

Na spotkanie z policjantami zaproszono rodziców uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej na 10 w Opolu. Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Opolu zaprezentowali walizkę narkotykową, która zawiera substancje przypominające do złudzenia narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania i  przechowywania. Omówili ich działanie, przedstawili produkty imitujące narkotyki i dopalacze, a także gadżety służące do zażywania narkotyków. Podpowiadali rodzicom jak rozpoznać, czy dziecko jest pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusz z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przedstawił zagrożenia związane z korzystaniem przez młodzież z Internetu. Omówił między innymi sposoby podszywania się pod cudzą tożsamość – w tym zagrożenia pedofilią. Zwrócił uwagę na możliwości internetowego pozyskiwania informacji mogących służyć do popełnienia przestępstw - w szczególności wyłudzeń, włamań, oszustw.

Powrót na górę strony