Aktualności

Policjanci na rowerach dbają o nasze bezpieczeństwo

Data publikacji 03.06.2022

Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu są obecni na terenie naszego województwa. Patrole rowerowe przede wszystkim sprawdzają zachowanie pieszych i rowerzystów, a także osób korzystających z elektrycznych hulajnóg. Dbają o nasze bezpieczeństwo i reagują gdy prawo jest łamane.

Sezon wiosenny w pełni, zatem patrole rowerowe są już widoczne. W tym roku, do służby rowerowej delegowanych zostało 9 funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu. Część z nich to doświadczeni w służbie rowerowej policjanci, część to adepci - łączy ich jednak rowerowa pasja.

Policjanci docierają tam, gdzie radiowóz nie wjedzie, a patrol pieszy pojawi się później. Podczas służby weryfikują zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa - https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html i sprawdzają miejsca gdzie najczęściej odnotowujemy wykroczenia uciążliwe społecznie. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów. Sprawdzają również legalność posiadanych rowerów. Oprócz parków, swoim nadzorem obejmują również centrum miast, skwery zieleni między blokami, a także miejsca wyłączone z ruchu.

Wiele osób coraz chętniej korzysta z elektrycznych hulajnóg. To doskonały środek transportu na ciepłe dni. Aby jednak przemieszczanie się na niej było bezpieczne warto stosować się do przepisów, które obowiązują właścicieli tych jednośladów. Tutaj zadaniem patroli rowerowych jest baczne obserwowanie czy użytkownicy stosują się do przepisów i nie stwarzają zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg.

Wakacje tuż, tuż. Już wkrótce uczniowie i studenci zakończą naukę i wtedy na dobre rozpocznie się ich odpoczynek. Wówczas policjanci będą dbać o ich bezpieczeństwo podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, w tym nad wodą.

  • Policjanci na rowerach podczas patrolu
  • Policjanci na rowerach podczas patrolu
  • Policjanci na rowerach podczas patrolu
  • Policjanci na rowerach podczas patrolu
  • Policjanci na rowerach podczas patrolu
  • Policjanci na rowerach podczas patrolu
Powrót na górę strony