Aktualności

„Rowerowe wyzwanie” dotarło do Brzegu

Data publikacji 02.06.2022

Kolejne spotkanie z cyklu „Rowerowe wyzwanie” oraz „Przyhamuj, życie przed Tobą” odbyło się w Brzegu. Tym razem organizatorzy przedsięwzięcia odwiedzili Niepubliczną Szkołę Podstawową w Brzegu. Tam spotkali się z nauczycielami z całego powiatu, którzy egzaminują uczniów przystępujących do testu na kartę rowerową. Podczas spotkania przedstawiciele Opolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z partnerami - Komendą Wojewódzką Policji w Opolu, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Opolskim Kuratorium Oświaty rozmawiali również z uczniami o bezpiecznym korzystaniu z jednośladów.

W ramach spotkania Dominik Grabowski z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz podkom. Tomasz Kukułka i mł. asp. Adrian Stasina z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu poprowadzili zajęcia dla nauczycieli, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu. Przypomnieli o przepisach, które obowiązują rowerzystów i zasadach bezpiecznego poruszania się po jezdni. Nawiązali również do przepisów, które obowiązują  użytkowników hulajnóg elektrycznych. Dodatkowo prowadzone były zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, która w codziennym życiu każdemu może się przydać. Te zajęcia poprowadzili policjanci ratownicy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w KWP w Opolu.

Z uczniami, którzy przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową przedstawiciele WORD i KWP w Opolu powtórzyli znajomość znaków drogowych i wymaganego wyposażenia roweru. Była to również dobra okazja by zachęcić młodych rowerzystów do korzystania z kasków ochronnych i elementów odblaskowych. Z nimi również rozmawialiśmy o znajomości przepisów dotyczących korzystania z hulajnóg elektrycznych, których na naszych drogach jest coraz więcej.

Bezpieczeństwo na drogach w naszym regionie jest priorytetem. Aby tak było, od najmłodszych lat musimy rozmawiać z użytkownikami dróg. Wiedza i umiejętności, których nabędą teraz przydadzą im się już zawsze. Wówczas sami będą mogli zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Dzieci otrzymały opaski i kamizelki odblaskowe, dzięki którym każdy młody rowerzysta będzie bardziej widoczny przede wszystkim dla kierowców samochodów.

Wszystko po to, by w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia #JednoślademBezpiecznieDoCelu budować świadomość od najmłodszych lat i dążyć do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

  • policjanci wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty prowadzą zajęcia
  • ratownik medyczny prowadzi zajęcia
  • dzieci w kamizelkach odblaskowych
  • policjanci wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty prowadzą zajęcia
  • ratownik medyczny okazuje zasady reanimacji na fantomie
  • policjanci wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty prowadzą zajęcia
  • dzieci w kamizelkach odblaskowych
  • dzieci w kamizelkach odblaskowych
  • mężczyzna rozdaje elementy odblaskowe dzieciom
Powrót na górę strony