Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 200 kilogramów lewego tytoniu

Data publikacji 02.05.2017

Policjanci wspólnie z celnikami zatrzymali 65-letniego mieszkańca Prudnika. Mężczyzna podejrzany jest o sprzedaż tytoniu bez polskich znaków akcyzy w prowadzonych przez siebie punktach handlowych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 180 kilogramów nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to ponad 60 000 złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z funkcjonariuszami z Prudnika zatrzymali 65-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w swoich sklepach na terenie Prudnika i Głuchołaz sprzedawał tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na podstawie zebranych dowodów i informacji, policjanci wraz z celnikami, przeszukali pomieszczenia zajmowane przez mężczyznę. W pomieszczeniu gospodarczym użytkowanym przez 65-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 170 kilogramów nielegalnego tytoniu. Natomiast w prowadzonych przez mężczyznę sklepach kolejne 11 kilogramów.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosły ponad 60 000 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania nielegalnego tytoniu. Za taki czyn grozi mu do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.

  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
Powrót na górę strony