Aktualności

Policyjny dron na nyskich drogach

Data publikacji 31.05.2022

Nyscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W swoich działaniach funkcjonariusze wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz bezzałogowy statek powietrzny. Policjanci reagowali w sposób szczególny na naruszenia przepisów wobec pieszych oraz wykroczeń w obrębie przejść dla pieszych.

W piątek, 27 maja policjanci z Nysy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeprowadzili działania pn. "Niechroniony uczestnik ruchu dogowego", aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu z wykorzystaniem drona policyjnego.

To już kolejne tego typu działania na terenie powiatu nyskiego. W przeciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 36 wykroczeń drogowych takich jak wyprzedzanie na oznakowanych przejściach dla pieszych czy też parkowanie w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Działania skierowane były głównie wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Obiektyw drona monitorował przejścia dla pieszych na terenie Nysy. W momencie, gdy operator zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec kierowcy.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Stosując się do znaków drogowych i ograniczeń prędkości dbamy o dobrą i bezpieczną sytuację na drogach.

Powrót na górę strony